شیشه هوشمند

شیشه هوشمند تکنولوژی مدرنی در زمینه دکوراسیون است و این قابلیت را به شیشه می دهد که با یک حرکت، شیشه مات و شفاف می شود. که می توان بر روی شیشه های نصب شده و نصب نشده اجرا نمود.

اینکه با یک ریموت و یک دکمه شیشه بزرگ مستر و یا اتاق جلسه شرکت را مات کنید طوری که هیچ چیز مشخص نباشد و بعد با فشردن همان دکمه مجددا همه چیز شفاف شود یک ویژگی بسیار کوچک از ویژگی های شیشه هوشمند است.

شیشه کنترل نور

از گذشته تا الان همیشه جایگزین کردن شیشه بجای دیوار مورد توجه بوده اما مشکل داشتن دید و استفاده از پرده ها کار را برای استفاده از شیشه کمی مشکل کرده بود.

شیشه مات شونده در واقع امکانی است که به شیشه داده می شود تا بر اساس تغییر نور و با کنترل از راه دور تغییر می کند و به شما  این امکان را می دهد تا نور، گرمای اتاق خود را به صورت دستی یا خودکار تنظیم کنید.

شیشه هوشمند چیست؟

نام های دیگری هم برای شیشه هوشمند به کار برده می شود مانند شیشه حریم (switchable glass) یا شیشه قابل سوئیچ شدن (LCG ( (light control glass شیشه هوشمند، شیشه خصوصی و شیشه دینامیک و البته شیشه مات شونده هم گفته می شود.

فیلم هوشمند، تکنولوژی بسیار جدیدی است که در زمان کوتاهی هر شیشه ای را مات و شفاف می کند.

اگر بخواهیم شیشه مات شونده را به گونه ای دیگر تعریف کنیم فن آوری های شیشه های هوشمند میزان نور منتقل شده از طریق مواد معمولی شفاف را تغییر می دهند و به این مواد اجازه می دهند شفاف، نیمه شفاف یا مات دیده شوند.

از دیگر ویژگی های فن آوری شیشه های هوشمند به برطرف کردن  تضادهای طراحی و خواسته های کاربردی برای متعادل کردن مزایای نور طبیعی، نماها و پلان های طبقه باز با نیاز به حفظ انرژی و حفظ حریم خصوصی کمک می کنند.

امروزه با عرضه این تکنولوژی توسط برترین تولیدکنندگان تجهیزات خانه هوشمند، مسیر جدیدی از کنترل حریم خصوصی در اختیار انسانها قرار می گیرد.

به طوری که به کمک ابزارهای هوشمند تجربه جدیدی از ایجاد و مدیریت حریم خصوصی و بهره مندی از نور خورشید و یا عایق های صوتی و نوری را به خلاقانه ترین شیوه ممکن در اختیار ما قرار می دهد.

شیشه هوشمند
شیشه هوشمند

شیشه هوشمند رنگی

مهمترین تعیین کننده در عملکرد شیشه های هوشمند رنگی، کیفیت فیلم مات و شفاف شونده هایی است که در شیشه به کار رفته است.

به طورکلی این شیشه ها از دو لایه شیشه تشکیل شده اند که در میان آنها یک لایه فیلم مات و شفاف شونده مخصوص لمینیت شده است.

لایه های شیشه را می توان ساده، سبز، آبی، برنز و یا دودی درنظر گرفت و هر یک از لایه ها می تواند در صورت نیاز سکوریت و یا نیمه سکوریت شود.

مزیت های  شیشه هوشمند رنگی

شیشه های هوشمند می توانند فضایی کاملا لوکس و مدرن با حریم خصوصی آنی در مستر، استخر، اتاق خواب و آشپزخانه را برای شما ایجاد کنند و دیگر نیازی به استفاده از پرده نخواهد بود.

 • بهرهمندی از نور طبیعی خورشید بدون افزایش دمای فضای داخلی خانه
 • صرفه جویی درانرژی
 • مانع ورود اشعه مادون قرمز
 • افزایش تمرکز و بهره وری بیشتر کارمندان و مدیران جهت داشتن نورطبیعی خورشید
 • بهرهمندی ازحریم خصوصی وحفاظت به ویژه در زمان رونمایی ازمحصول و یا جلسات محرمانه
 • شیشه هوشمند درشرکت
 • اتاق کنفرانس، اتاق مدیریت، بخش پرسنل

مزایای استفاده از شیشه مات شونده

علاوه بر مات و شفاف شدن شیشه هوشمند این تکنولوژی قابلیت نمایشگر شدن را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

به این ترتیب که در ویترین فروشگاهها و مجمتع های تجاری و همچنین موزه ها قابلیت نمایش تیزرهای تبلیغاتی و یا معرفی محصولات خود را خواهید.

شیشه هوشمند نمایشگر را می توان در فروشگاه، رستوران، مطب، اتاق کنفرانس، مجتمع تجاری، موزه، نمایشگاه، آموزش مورد استفاده قرارداد.

کاربرد شیشه هوشمند

شیشه مات شونده در خانه، نمای ساختمان، مستر، تراس، بالکن، فروشگاه، رستوران، مطب، اتاق کنفرانس، مجتمع تجاری، موزه، نمایشگاه، آموزش مورد استفاده قرارداد.

استفاده از شیشه هوشمند در مراکز درمانی

شیشه هوشمند را می توان در  در مراکز درمانی مورد استفاده قراداد، آرامش هر بیماری از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن توجه شود زیرا موضوع درمان تنها وابسته به جسم نبوده و روح فرد نیز در پروسه درمان باید مورد توجه باشد.

شیشه هوشمند در واقع تکنولوژی هست که در نتیجه به کارگیری آن فرد احساس آرامش کرده و قطعا در بهبود درمان اثرگذار خواهد بود.

فناوری شیشه های هوشمند به طراحان ساختمان های درمانی  کمک میکند تا شرایط را برای بیماران ایجاد کنند که در عین حال یک مرکز استریل و کارآمد را فراهم میکند که خطر آلودگی را به حداقل میرساند.

شیشه هوشمند در مجتمع تجاری

 • نمای ساختمان، فروشگاهها، سرویسهای بهداشتی، لابیها
 • نمایش تیزرهای محصولات
 • افزایش بیشتر فروش
 • افزایش آگاهی از برند
 • بهرهمندی مشتریان ازحریم خصوصی
 • افزایش ارزش ملک
شیشه هوشمند
شیشه هوشمند
شیشه هوشمند
شیشه هوشمند

شیشه هوشمند مورد استفاده در خودرو

در داخل ماشین بدلیل قابلیت مات و شفاف شدن به شما این امکان را می دهد که در مواقعی که آفتاب به شدت به داخل اتاق ماشین می تابد شیشه ها را در حالت

مات قرار دهید.

شیشه هوشمند خودرو به دلیل مسدود کردن پرتوهای ماوراء بنفش و مادون قرمز خورشید مانع از آسیب دیدن قسمتهای داخلی خودرو مثل داشبورد و رنگ رفتگی روکش صندلی ها می شود.

شیشه هوشمند مورد استفاده در دکوراسیون ساختمان

استفاده از شیشه هوشمند در محصولات ساختمانی کاربرد بسیار زیادی دارد از جمله پنجره شیشه ای گیوتینی، درب اتوماتیک شیشه ای، سقف شیشه ای متحرک، پارتیشن اتوماتیک شیشه ای، درب، پنجره و سقف شیشه ای اتوماتیک.

استفاده از شیشه هوشمند در محصولات ساختمانی به شما این امکان را می دهد در برابر انواع شرایط آب و هوایی نامناسب پیش بینی های لازم را داشته باشید و همچنین  دسترسی کافی به هوای تازه داشته باشید.

شیشه هوشمند مورد استفاده در پنجره گیوتینی

پنجره گیوتینی برقی برج وین به پنجره هایی گفته می شود که از صفحات شیشه ای بزرگ و مستطیلی تشکیل شده اند.

که در قسمت محصولات و  مقالات به طور کامل به شرح و معرفی این محصول پرداخته شده اسم گیوتینی هم به این جهت است که این شیشه ها به جای باز شوی افقی، به صورت عمودی و بصورت حرکت تیغه گیوتینی باز می شوند.

اگر تایلهای پنجره گیوتینی به سمت پایین باز شود، بعد از باز شدن پنجره گیوتین، تایلهای باز شده یک جانپناه شیشه ای کامل را برای شما در کف ایجاد خواهند کرد.

در تمامی مواردی که شیشه گیوتینی کاربرد دارد میتوان از شیشه هوشمند بجای شیشه معمولی استفاده کرد تا علاوه بر داشتن مزایای سیستم گیوتینی ،ازمزیت های شیشه هوشمند هم بهره مند شوید.

شیشه هوشمند مورد استفاده در درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای یک نوع درب برقی پرکاربرد است که از پنل های شیشه ای متحرک تشکیل شده است.

درب های اتوماتیک که در چند دهه گذشته توسعه یافته اند، این امکان را فراهم آورده اند  که فرایند ورود و خروج از ساختمان را بدون دخالت دست در ساختمان ها تعریف کنیم.

اخیرا در ساختمان ها درب اتوماتیک شیشه ای بسیار مورد استقبال قرارگرفته است درب های شیشه ای متحرک راه حلی انعطاف پذیر و کارآمد برای مدیریت چیدمان فضا هستند.

زیرا به راحتی میتوان اتاق ها را به فضاهای باز یا بسته تبدیل کرد و فضایی چند منظوره ایجاد کرد که متناسب با نیازهای شما باشد.

شیشه هوشمند مورد استفاده در پارتیشن شیشه ای اتوماتیک

تقسیم فضاهای کاری با پارتیشن ها برای سازگاری با کاربردهای مختلف یا بهبود سر و صدا، بهداشت و حفظ حریم خصوصی در دفاتر اغلب منجر به تاریکی و شرایط کاری محدود می شود.

در این شرایط از دیوارهای جداکننده شیشه ای و یا پارتیشن شیشه ای اتوماتیک می توان برای تقسیم بندی شفاف اتاق ها استفاده کرد.

دیوار مدرن و شیکی که امروزه در بسیاری از محیط ها استفاده می شود و طرفداران زیادی هم دارد.

استفاده از شیشه هوشمند مات شونده علاوه بر ایجاد حریم خصوصی باعث حفظ نور و افزایش بهره وری کارکنان نیز می شود.

شیشه هوشمند پارتیشن
شیشه هوشمند